Altium Designer Viewer

Środowisko umożliwiające projektantowi elektroniki swobodne tworzenie produktu to skarb, za który właściciel firmy jest w stanie dużo zapłacić. Za program Altium Designer cena jest dosyć wysoka, ale zdecydowanie adekwatna do możliwości, jakie oferuje. Pełna kontrola nad powstającym produktem oraz dbałość o zachowanie bezpieczeństwa pracy to tylko niektóre elementy Altium Viewer, o którym warto wspomnieć.

Altium Designer cena a funkcje

Altium Designer Viewer to następca popularnego programu Potel, który długo służył projektantom na całym świecie. Altium viewer jest pojedynczą aplikacją, która pracuje na platformie DXP i pozwala na projektowanie PCB oraz FPGA. System Altium jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem zawartym w mikroprocesorze projektowanej elektroniki. Oprócz tego posiada ogromną ilość przydatnych narzędzi oraz w pełni współpracuje z produktami Adobe, miedzy innymi programem CAD w którym powstają modele obudów wielu urządzeń elektronicznych.

Cechy Altium Designer Viewer

System Altium to potężne narzędzie składające się z wielu elementów, które cechują się niepodważalnymi zaletami.
– projektowanie PCB,
– projektowanie FPGA,
– trójwymiarowe środowisko PCB,
– kontrola dopasowania projektu do obudowy,
– kontrola wersji,
– system zarządzania wersjami projektu,
– zarządzanie strukturą projektu,
– zarządzanie dokumentacją projektową,
– 95 tys komponentów projektowych,
– szybkie prototypowanie FPGA

Altium Designer pozwala na zarządzanie projektem od jego podstaw, zapisuje każdą wersję projektu oraz tworzy kopie zapasowe dokumentów, dzięki czemu wszystkie pliki stanowiące wartość firmy są chronione.

Trójwymiarowe projektowanie PCB pozwala na zobaczenie jak model będzie wyglądał w rzeczywistości, a kontrola jego wielkości w stosunku do obudowy to nieprzeceniona pomoc, która na kazdym etapie pracy pozwoli zweryfikować czy projekt spełnia wymagane kryteria fizyczne.

Ogromny potencjach oprogramowania Alitum pozwala oglądać dawne projekty, tworzyć nowe i zapewne długo pozwoli cieszyć się swoją funkcjonalnością i biblioteką komponentów IPC zanim powstanie coś lepszego. W tej chwili Altium jest warte każdych pieniędzy wydanych przez właściciela dobrej firmy projektowej.