Szkolenia BHP w języku angielskim

Większość z nas, przynajmniej raz w życiu, odbyła kurs związany z tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy. A kto odbył go więcej razy, ten wie, jak dużo zależy od sposobu prowadzenia zajęć. Poniżej podpowiadamy więc, dlaczego szkolenie to powinno być tak istotne z perspektywy pracodawcy oraz kiedy warto zdecydować się na kurs BHP po angielsku.

Kursy bhp – obowiązek, ale również dobra inwestycja

Prawny obowiązek zaliczenia kursu związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy ma każdy, kto zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę, niezależnie od wymiaru etatu, a także osoby odbywające staże i praktyki. Wszelkie koszty pokrywane są przez pracodawcę, dlatego warto zastanowić się jak dobrze wydać te pieniądze.Szkolenia te mają na celu dostarczenie wiedzy na temat tego, jak w bezpieczny i ergonomiczny sposób pracownik wykonywać ma powierzone mu obowiązki. Dobrze przeprowadzone szkolenie, z którego wyniesie się dużo wiedzy i którą będzie stosowało się podczas codziennej pracy to naprawdę świetna inwestycja!

Kiedy warto zdecydować się na szkolenia BHP po angielsku?

Standardem jest, że kursy BHP wykonuje się w języku polskim, ale coraz częściej zdarzają się sytuacje, kiedy warto rozważyć zorganizowane szkolenia po angielsku lub w innym języku obcym. Najczęściej wybiera się jednak tę pierwszą opcję, gdyż angielski jest obecnie uznawany za uniwersalny język, którym posługują się osoby z całego świata.Kurs BHP po angielsku jest więc świetną alternatywą w przypadku posiadania pracowników nie mówiących po polsku lub słabo się nim posługujących. Prawo oczywiście nie nakłada obowiązku organizowania tych szkoleń w języku innym niż nasz ojczysty, ale w przypadku osób, które go nie rozumieją jest to wybór sensowny i logiczny.

Szkolenie BHP po angielsku – dostępność i cena

Szkolenie BHP po angielsku jest niestety nieco bardziej kosztowne niż opcja w języku polskim. Ale w sumie, jest to nieduży wydatek, szczególnie jeśli patrzymy na potencjalne korzyści jakie osiągnąć z tego może pracodawca i pracownik, ponieważ bezpieczeństwo zawsze powinno być priorytetem dla obu tych stron. Natomiast jeśli chodzi o dostępność, to szkolenia po angielsku są zdecydowanie łatwiej osiągalne w większych miastach. Dla pracodawców z mniejszych ośrodków, dobrym wyjściem może być zatrudnienie szkoleniowca z większego miasta i ewentualne pokrycie kosztów jego przejazdu lub zorganizowanie kursu BHP po angielsku online.