Czym charakteryzują się blogi?

Blogi to bardzo ważna część internetu. To właśnie na nich różni ludzie i firmy dzielą się swoją wiedzą z innymi internautami. To świetny sposób na budowanie swojej pozycji eksperta oraz zwiększanie świadomości społecznej na różne tematy. Czym charakteryzują się blogi? Co je wyróżnia?

Za darmo

Każdy blog o marketingu to darmowe źródło wiedzy. Artykuły marketingowe udostępniane są za darmo. Chodzi o to, by przyciągać czytelników, a nie by zarabiać na dzieleniu się wiedzą. Dzięki temu są one atrakcyjną alternatywą dla kursów i książek. Jeśli blog o marketingu prowadzi dobra firma marketingowa to publikowane na nim wpisy są równie wartościowe jak artykuły z książek.

Na bieżąco

Artykuły marketingowe na blogach są publikowane na bieżąco i często. Dzięki temu jego autorzy mogą reagować na zmiany i trendy, jakie pojawiają się w branży. Dzięki temu czytelnik może traktować blog jak źródło najnowszych informacji. Warto też zaznaczyć, że wiele książek o marketingu zostało napisane lata temu lub też przedstawia realia zupełnie innego kraju. W związku z tym ciężko jest niektóre teorie wyobrazić sobie w praktyce. Polskie blogi zazwyczaj są osadzone głęboko w polskich realiach. Dzięki temu dobrze oddają naszą rzeczywistość, a przedstawione w ich treściach zagadnienia łatwo jest sobie wyobrazić.

Forma reklamy

Nie ulega też wątpliwości, że blogi są formą reklamy. Firma marketingowa może wykorzystywać go po to, by budować swoją pozycję na rynku. Dzięki temu może prezentować się jako prawdziwy fachowiec i specjalista. Taka forma reklamy jest bardzo nieinwazyjna, co prowadzi do tego, że czytelnicy nie zniechęcają się i z przyjemnością wracają na bloga.

Przystępne treści

Blogi charakteryzują się tym, że mają przystępne treści. Są one łatwe w odbiorze i przyjazne użytkownikom. Pod każdym wpisem jest możliwość skomentowania treści oraz zadania pytań. Dzięki temu można szybko rozwiać swoje wątpliwości. To bardzo ważne, bo żadne inne medium nie pozwala na tak szybki i łatwy kontakt z autorem treści. Oznacza to, że każdy tekst można przedyskutować i wspólnie się nad nim pochylić. Ostatecznie może to prowadzić do nowych, ciekawych rozwiązań, które będą inspiracją do podjęcia konkretnych działań marketingowych.