Pracownicy pomocy domowej

Jedną z ciekawszych prac jest pomoc domowa, która nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Tak naprawdę może się jej podjąć każdy, kto czuje się na siłach, żeby wykonywać obowiązki domowe.

Gdzie szukać pracy przy pomocy domowej?

Poczta pantoflowa jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dotarcie do nowych klientów i zleceń. Należy jednak pamiętać, że Praca pomoc domowa jest dość wymagająca, ponieważ trzeba być niezwykle dokładnym. Wszystkie porządki warto przeprowadzać szczegółowo, ponieważ w ten sposób można zaimponować właścicielom. Idealny kandydat na pracownika domowego powinien budzić zaufanie i mieć dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne. Umiejętność nawiązywania kontaktów jest bardzo ważna w tej branży i bezpośrednio wpływa na zarobki. Praca pomoc domowa wymaga również dużej precyzji oraz organizacji. Trzeba umieć sobie zorganizować czas, żeby wykonać wszystkie zlecone przez właściciela obowiązki.

Wysokość wynagrodzenia

Warto również zwrócić uwagę, że pracownicy domowi mogą poszukać zatrudnienia za granicą. Pieniądze, które można tam zarobić są zdecydowanie większe niż w kraju, dlatego warto spróbować, jeśli nie ma się nic do stracenia. Trzeba jednak pamiętać, że taki wyjazd jest związany z rozłąką z rodziną i samotnością na emigracji. Zarobki są jednak bardzo zróżnicowane i w dużej mierze zależą od ilości oraz zakresu obowiązków, a także od wielkości miasta i regionu. Z reguły korzysta się ze stawek godzinowych, które oscylują w granicach 10-25 złotych. W 2019 roku mediana pensji pracowników domowych wynosiła 2330 zł brutto na miesiąc. Są to nawet dobre pieniądze jak za wykonywanie tak prostych prac porządkowych.

Zalety pracy przy pomocy domowej

Zaletą pracy przy pomocy domowej jest to, że można ją wykonywać wszędzie, a wszystkiego można się szybko nauczyć. W przeciwieństwie do innych zawodów tu nie jest potrzebne doświadczenie i można od razu zacząć zarabiać. Oczywiście możliwości rozwoju są dosyć ograniczone, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po pewnym czasie założyć własną firmę i zatrudniać pracowników domowych do poszczególnych prac. Należy mieć na uwadze, że jest to praca wykonywana głównie przez kobiety, ale często można też spotkać mężczyzn, którzy się tym zajmują. Jest to jednak zrozumiałe, ponieważ niektóre obowiązki domowe wymagają użycia siły lub zdolności manualnych. Można do nich zaliczyć koszenie trawy oraz drobne naprawy.