Wszystko, co można sprzedać z wolframu

Na rynkach wolfram cieszy się rosnącą popularnością. Cena za jeden kilogram tego niezwykłego metalu wciąż jest bardzo wysoka, choć w ostatnich latach miały miejsce jej pewne wahania. Czy to oznacza, że sprzedając elementy wolframowe, można bardzo dużo zarobić? Wszystko zależy od tego, z czym ma się do czynienia.

Postać wolframu – wszystko, co warto sprzedać

Na pierwszy rzut oka sprzedaż wolframu w każdej postaci powinien być bardzo intratny. W rzeczywistości nie jest aż tak kolorowo. Okazuje się bowiem, że na rynku jest mnóstwo np. wiórów wolframowych, które są sprzedawane w cenie nawet pięciokrotnie niższej, niż duże, wolframowe elementy.

Dużą popularnością wśród sprzedających cieszą się np. niewielkie fragmenty wolframu. Co prawda ich rozmiar również jest dość nieduży, ale można je sprzedać już po dość przyzwoitej cenie. Rzecz jasna najlepiej sprzedają się duże, wolframowe sztaby, gdyż ich proces późniejszej obróbki nie jest aż tak kosztowny.

Nie tylko czysty wolfram

Okazuje się, że sprzedać można nie tylko czysty wolfram, ale też elementy wykonane z jego związków. W przypadku tak kosztownych metali jak wolfram – cena za kg zależy od stopu, rodzaju zanieczyszczenia, a także od rozmiaru i masy wybranego elementu. Istotne jest również to, jakie dodatki wprowadzono do związku.

Dużą popularnością cieszą się np. związki wolframu z niklem. Za przyzwoitą cenę można też sprzedać połączenie wolframu i kobaltu, gdyż jest ono wykorzystywane do obróbki mechanicznej i może być (po pewnej regeneracji) ponownie wykorzystane w procesie obróbczym.

Gdzie można znaleźć wolfram?

W przypadku takich metali jak Wolfram – cena za kg cena metalu będzie zależna również od tego, skąd został on pozyskany. Mowa tu najczęściej o żarnikach wolframowych, elektrodach, włóknach, a także o wykonanych z wolframu prętach i drutach.

Podsumowując, znalezienie wolframu w otaczających człowieka urządzeniach nie jest łatwe. I właśnie dlatego jego cena – jako metalu deficytowego – jest tak wysoka. Cóż, jego posiadacze mogą nazywać się prawdziwymi szczęściarzami.