Lokal użytkowy do wynajęcia – jak znaleźć najlepszy?

Szukanie lokalu użytkowego to duże wyzwanie. To od dobrze wybranego lokalu w dużej mierze zależy powodzenie działalności. Każda zmiana lokalizacji grozi utratą z trudem zdobytych klientów. Jak wybrać lokal użytkowy, by był on dla nas korzystny?

Metraż ma znaczenie

Wybierając lokale do wynajęcia w Katowicach należy bardzo dokładnie zastanowić się, jaki powinien być metraż lokalu. Zbyt duży lokal wiąże się z niepotrzebnymi kosztami, za mały lokal zmusi przedsiębiorcę do szybkiej zmiany.

Wybierając lokale do wynajęcia w Katowicach trzeba pamiętać, że na jednego pracownika powinno przypadać minimum 5 m2. Koniecznie trzeba zastanowić się, czy w najbliższym czasie planujemy zatrudniać kolejne osoby, by po kilku miesiącach nie było konieczności zmiany lokalu na większy.

Bardzo ważne jest również zaplanowanie zaplecza socjalnego, należy wydzielić chociaż niewielki pokoik, gdzie pracownicy będą mogli zjeść posiłek czy zostawić swoje prywatne rzeczy. Nie można również zapomnieć o konieczności zrobienia toalety dla personelu. Na te wszystkie pomieszczenia należy wygospodarować przestrzeń.

Możliwości adaptacji

Wybierając lokale do wynajęcia w Katowicach koniecznie trzeba zwrócić uwagę na możliwości adaptacji lokalu do własnych potrzeb.

Bardzo często sanepid wymaga dostosowanie lokalu użytkowego do potrzeb konkretnego rodzaju działalności. Gastronomia, przedszkola czy sklepy muszą mieć wydzielone pomieszczenia tak, by odpowiadały potrzebom prowadzonej działalności, a jednocześnie spełniały obowiązkowe normy.

Dojazd – wygoda jest niezbędna

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając lokale do wynajęcia w Katowicach jest możliwość dojazdu do lokalu.

Dobry dojazd jest konieczny nie tylko dla dostawców, by jak najbliżej mogli podjechać do lokalu, co znacznie ułatwi rozładunek i załadunek często ciężkich towarów.

Bardzo ważny jest również dojazd dla klienta, który coraz częściej chce zaparkować jak najbliżej lokalu. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie miejsc parkingowych dla klientów. Dzikie temu zawsze będziemy mieli gwarancję, że nasz klient nie musi walczyć o miejsce parkingowe.

Wybierając lokale do wynajęcia w Katowicach koniecznie trzeba zadbać o atrakcyjną lokalizację, która przyciągnie klientów, dobry dojazd oraz parkowanie, które pozwoli bez żadnych problemów dostać się do lokalu. Dzięki temu klient nie tylko szybko do nas trafi, ale również wygodnie zaparkuje.

Odpowiednio dobrany metraż to szansa na długie użytkowanie lokalu, bez zbędnych opłat, które zawsze powstają, gdy lokal jest za duży.