Jak od strony praktycznej wygląda obrót złotem?

Złoto to jeden z tych kruszców, w które koniecznie warto inwestować. Jego cena rośnie od lat i to w miarę przewidywalny, stabilny sposób. Zanim jednak kupi się swoją pierwszą sztabkę, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat „złotych” inwestycji. Dzięki temu ryzyko z nimi związane będzie jeszcze niższe.

Skąd kupić złoto?

Chcąc sprzedać kruszec w skupie złota w Warszawie, trzeba go najpierw zakupić. Nabyć można gotową sztabkę, której masa i próba są jasno określone przez emitenta. Co ważne, kupić złoto można tylko u sprawdzonych sprzedawców. Takimi podmiotami mogą być np. niektóre banki, które zajmują się tą formą transakcji inwestycyjnych. Sprzedawcą może być też skup złota Warszawa, pod warunkiem, że posiada on stosowne zezwolenie Narodowego Banku Polskiego.

Ile to kosztuje?

Potencjalni inwestorzy przyzwyczaili się już do horrendalnych ocen wartości poszczególnych sztabek. Tymczasem pojedyncza taka sztaba wcale nie jest aż tak droga! Za sztabkę o masie 31.1 grama trzeba będzie zapłacić około 8.5 tysiąca złotych. Można jednak kupić jej tańszy, a zarazem lżejszy odpowiednik o masie 1 grama. Cena takiego środka inwestycyjnego będzie się wahać w okolicach 300 – 400 złotych. W przypadku takich podmiotów jak np. skup monet Warszawa, wartość ta może być nieco wyższa.

Grunt to certyfikacja i czas

Jeśli skup złota Warszawa ma zapłacić solidne pieniądze za sprzedaną sztabkę, jej posiadacz musi uwzględnić kilka istotnych faktów. Po pierwsze, złoto drożeje, ale stosunkowo wolno, toteż zarobić na nim można dopiero w dłuższym odstępie czasu. Po drugie, zakupiona sztabka musi posiadać certyfikat autentyczności. Jego uzyskanie nie będzie problemem zarówno w banku, jak i w skupie monet i złota. Trzeba też pamiętać, że sztabka będzie podlegać wycenie. Kwoty proponowane w różnych skupach mogą się od siebie różnić!

Podsumowując, sprzedaż (z zyskiem) złota inwestycyjnego to transakcja, na której każdy – w tym Skup monet warszawa – chce zarobić. Dlatego nie należy tu liczyć na ogromne zyski w krótkim interwale czasowym.