Jak inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie nadwyżek finansowych to metoda na osiągnięcie wolności finansowej. Nieruchomości są pewnym sposobem na zainwestowanie posiadanych pieniędzy. Jak wybrać nieruchomości, w które warto inwestować na południu Polski?

Mieszkanie czy lokal użytkowy?

Nieruchomości inwestycyjne na południu Polski to łakomy kąsek dla inwestorów. Polska południowa to miasta, które bardzo prężnie się rozwijają, są chętnie odwiedzane przez turystów oraz wybierane przez studentów wyższych uczelni.

Zastanawiając się nad nieruchomościami inwestycyjnymi na południu Polski trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, z kim planujemy współpracować. Ta odpowiedź będzie decydująca dla rodzaju nieruchomości, w który warto zainwestować.

Kupując lokal użytkowy inwestor musi być nastawiony na współpracę z przedsiębiorcami. To osoby prowadzące działalność gospodarczą będą klientem nieruchomości. Kupując mieszkanie pod wynajem trzeba zastanowić się, czy klientem będzie turysta, który wpada do miasta na kilka dni, student, który potrzebuje mieszkania na 10 miesięcy, czy rodzina z dziećmi, która szuka stałego lokum.

Gdzie kupić nieruchomość?

Użytkowe nieruchomości inwestycyjne na południu Polski to najczęściej lokale handlowe. Taki lokal musi być usytuowany na parterze. Powinien mieć dużą, przeszklona witrynę, w której będzie można umieścić reklamę lub wyeksponować towar.

Lokale handlowe muszą znajdować się w bardzo uczęszczanych miejscach, co nie znaczy, że muszą być w centrum miasta. Ciekawą nieruchomością inwestycyjną są lokale handlowe na nowych osiedlach, które jeszcze nie mają rozwiniętej infrastruktury handlowej. Wynajęcie lokalu oraz utrzymanie najemcy w takiej lokalizacji nie powinno być trudne.

Mieszkaniowe nieruchomości inwestycyjne na południu Polski muszą koncentrować się na lokalizacji, która będzie sprzyjała klientowi dla którego przeznaczona jest nieruchomość. Mieszkanie dla studentów powinno znajdować się blisko uczelni, centrów kulturalnych miasta, pubów, czy restauracji. Inne wymagania ma rodzina z dziećmi, która szuka mieszkania na dłuższy czas. Taki klient będzie cenił sobie mieszkanie na osiedlu gdzie jest szkoła, przedszkole, plac zabaw, a w pobliżu park, czy basen. Centrum miasta nie jest najkorzystniejsza lokalizacją dla tej grupy klientów.

Mieszkanie, które będzie wynajęte turystom musi mieć łatwy dostęp do komunikacji miejskiej jak i tras wylotowych z miasta. Turyści, nawet będąc w mieście, chcą zwiedzać okoliczne miejscowości oraz atrakcje turystyczne.

Nieruchomości inwestycyjne na południu Polski to bardzo ciekawy temat dla inwestorów. O stopie zwrot z inwestycji zadecyduje umiejętność dopasowania nieruchomości do oczekiwań klientów.