Skrzynie najwyższej jakości

Skrzynie magazynowe to jeden z elementów, na których opiera się współczesna organizacja produkcji przemysłowej. Tego typu pojemniki nie tylko pomagają uporządkować hale magazynowe czy produkcyjne, ale mogą przydać się w transporcie i znacznie ułatwić rozładunek. Jeśli temat związany ze skrzynkami magazynowymi Cię interesuje, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Skrzynie różnych branż

Każda branża generuje zapotrzebowanie na innego typu Pojemniki magazynowe. Przykładowo, skrzynki magazynowe perforowane o przewiewnym i lekkim układzie mocowania nadają się idealnie do przechowywania produktów żywnościowych w magazynach sklepowych natomiast skrzynie o wzmocnionych brzegach znakomicie nadadzą się do magazynowania produktów przemysłowych, narzędzi czy produkcji stalowej generującej większe obciążenia. W obu nadmienionych kategoriach warto wybierać skrzynie sztaplowane tzn. takie, które można łączyć i układać w większą zwartą całość a przez to oszczędzać miejsce.

Zupełnie inne skrzynie magazynowe są potrzebne przy magazynowaniu produktów chemicznych. Branże towarów wrażliwych i niebezpiecznych wymagają szczelnych pojemników o zamykanych wiekach doposażonych w uszczelki. W celu przechowywania cieczy dobrym wyborem będą skrzynki magazynowe typu BD, które oprócz szczelności zapewniają dodatkowy kranik do podpięcia węża i łatwego wypompowania zawartości pojemnika na miejscu docelowym.

Jak wybrać odpowiednie pojemniki magazynowe?

Wybór rodzaju, wielkości czy charakteru skrzyń magazynowych zależy w dużej mierze od zapotrzebowania osoby kupującej. Jeśli przedsiębiorca posiada halę magazynową i przechowuje tamże produkty rolne, powinien wybrać perforowane, sztaplowane pojemniki o jak największej powierzchni i dopływie powietrza by płody rolne nie uległy szybkiemu psuciu się. Trzeba pamiętać by układanie warstw nie kolidowało z elementami trwałymi magazynu, warto więc dokładnie przemierzyć magazyn przed zakupem gniazdowych połączeń na 36 czy 72 skrzynie. Dobry wybór to też wzmacniane kontenery o podwójnie skręconych bokach co wzmacnia pojemniki i dodaje bezpieczeństwa

Osoby wybierające pojemniki dla przemysłu chemicznego powinny koniecznie sprawdzić atesty. Polskie normy prawne są bardzo ostre w stosunku do przewożenia substancji wrażliwych. Kontenery do przewozu czy magazynowania takowych muszą być specjalnie oznaczone i posiadać odpowiednie certyfikaty.