Plastikowe pojemniki – ekologiczne rozwiązania

Skrzynie na owoce (skrzynki sadownicze) są idealne do przechowywania i transportu produktów naszych sadów i pól. Skrzynki plastikowe na owoce producent wybierze ze względu na łatwość ich recyclingu. Wielu producentów szczyci się tym, ze ich plastikowe pojemniki są przyjazne dla środowiska.

Dlaczego plastik a nie drewno?

Nadal pokutuje osad, ze drewniane skrzynie czy palety są ekologiczne. oczywiście naturalny materiał kojarzy się z czymś przyjaznym środowisku. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że drewna jako materiału nie udaje się wielokrotnie przetwarzać. Pomysłowość ludzi pozwala na danie części drewna drugiego życia, wykonując z zachowanych, zdrowych desek elementów mebli itp. Niestety przegniłe elementy utylizuje się . Palenie drewna zwiększa obecność dwutlenku węgla w powietrzy, co już nie jest ekologiczne. Kolejne drewniane pojemniki natomiast, to kolejne wycięte drzewa. Plastik kojarzy się natomiast z zatruciem i zanieczyszczeniem planety. Co jednak wiadomo o plastiku? Można go poddać wielokrotnemu recyclingowi. Plastikowe skrzynie na owoce można oddać do przetopienia i odzyskania w pełni wartościowego materiału na kolejne skrzynki sadownicze.

Kupić czy wynająć?

Wychodząc naprzeciw ekologom, Skrzynki plastikowe na owoce producent często wynajmuje. To wspaniałe rozwiązanie dla producentów np. żywności, którzy nie chcą gromadzić pojemników na produkty. Wolą je oddać, po sprzedaży warzyw czy owoców. Jeśli decydują się jednak na zakup własnych pojemników, muszą liczyć się z tym, że powinni posiadać zaplecze do oczyszczania i gromadzenia pojemników lub mieć możliwość ich utylizacji. Bardziej komfortową sytuacją jest ta, gdy oddaje się skrzynie producentowi a on już zadba o poddanie plastiku recyclingowi. Przy szukaniu producenta potrzebnych nam pojemników warto dokładnie sprawdzić oferty na stronach internetowych. Rzetelni producenci w przejrzysty sposób prezentują swoje wyroby i podają zasady ich kupna lub/i wynajmu. Najlepsi z nich proponują też możliwość śledzenia wysyłki wynajętych pojemników. Takie rozwiązanie naprawdę ułatwia wszelki transport a wynajmujący świetnie się orientuje, gdzie jest jego towar. Zamknięty obieg, czyli odzyskiwanie pełnowartościowego materiału ze skrzyń poddanych recyclingowi, to też ogromny plus oferty dobrych producentów plastikowych pojemników.