Odmiany kalendarzy trójdzielnych

Kalendarze trójdzielne są kalendarzami budowanymi z trzech części, z których każda przeznaczona jest na inny miesiąc (poprzedni, bieżący lub następny). Do tej konstrukcji dodaje się jeszcze jedną część górną, na której zwykle firma umieszcza swoją nazwę, logo bądź wybraną przez siebie grafikę. Każdy kalendarz trójdzielny ma też określoną formę.

Kalendarze płaskie

Charakteryzuje je płaska główka i prosta budowa. Z uwagi na to, że te kalendarze są najprostsze w produkcji, są one również najtańsze, dlatego nieraz stają się pierwszym wyborem mniejszych firm i tych firm, które na narzędziach reklamowych wolą oszczędzać.

Kalendarze płaskie mają niepozorny schludny wygląd, dzięki czemu pasują do mniejszych biur. Ostatnio jednak tracą na popularności. Zastępują je wyroby opisane poniżej.

Kalendarze wypukłe

Przyglądając się im na zdjęciach, można nie dostrzec różnicy między nimi a kalendarzami trójdzielnymi płaskimi. Ta różnica jednak jest i jest ona bardzo wyraźna. W przypadku kalendarzy wypukłych ich głowica jest bowiem… wypukła.

Ten typ kalendarzy prezentuje się lepiej, bo profesjonalnie. Jest też nieco trwalszy, dlatego klienci najprawdopodobniej bardziej go docenią.

Kalendarze na spirali

Kolejny popularny wariant kalendarzy trójdzielnych. Tym razem propozycja nieklejona, a zbudowana z kartek zawieszonych na maleńkich podłużnych spiralach. Dobra alternatywa dla tradycyjnych kalendarzy. Coś nieco ciekawszego i tym samym nowocześniejszego.

W przypadku zdecydowania się na kalendarze trójdzielne na spirali warto jednak pójść w wyższą jakość wykonania. Tanie spirale będą bowiem szybko się odginać, co może doprowadzić w ostateczności do tego, że kalendarz w ogóle przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje.

Kalendarze trójwymiarowe

Najnowocześniejsza propozycja ze wszystkich możliwych. Wariant dla tych klientów, którzy są już znudzeni wizerunkiem tradycyjnych kalendarzy i pragną przetestować coś zupełnie nowego – zaskakującego i efektownego.

Kalendarze trójdzielne w formacie 3D wymagają jednak bardzo dokładnego i dopracowanego projektu, tak więc ich wykonanie warto zlecić firmom, które się w nich specjalizują i wiedzą, jak je robić, by one i dobrze wyglądały, i dobrze się sprawdzały w praktyce.

Kalendarze trójdzielnedostępne są w ofercieAteko.pl.