Jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe?

Ergonomia to ostatnio dość popularne słowo. Chodzi po prostu o dostosowanie warunków pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Młody człowiek wiele godzin spędza w pozycji siedzącej. Dorośli – również. Jednak w przypadku młodego, rozwijającego się organizmu, najważniejsza jest zasada: po pierwsze nie szkodzić.

Zdrowe dziecko

Fotel do biurka powinien zapewniać kręgosłupowi odpowiednią postawę. Nie trzeba sięgać wzrokiem daleko, aby dostrzec, że dzisiaj młodzież wiele godzin spędza w nieodpowiedniej postawie ciała. Przygarbienie, nos przy komputerze, smartfon bardzo blisko oczu. To z pewnością prędzej czy później odbije się na zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dzieciom odpowiednie warunki w domu. Często mówi się o tym, że dorośli wiele godzin pracują, aby zapewnić odpowiednie warunki materialne swoim dzieciom. Jednak dzieci również mają prawo być zmęczone.

Nie dość, że spędzają w szkole wiele godzin, to jeszcze po lekcjach są obciążone zajęciami dodatkowymi oraz muszą uczyć się i odrabiać prace domowe. Właściwie dobrane fotele do biurka mogą być dużą pomocą dla kręgosłupa. Sam fotel jednak niczego nie załatwi, jeżeli młody człowiek nie przyjmie właściwej postawy. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Rolą rodzica jest pokazać młodemu człowiekowi na własnym przykładzie, że można siedzieć przy biurku i pracować przy komputerze albo uczyć się i jednocześnie nie szkodzić swojemu kręgosłupowi. Niezbędne jest tylko przyjęcie właściwej postawy ciała, a także robienie sobie częstych przerw.

Fotel z Instagrama

Krzesła do biurka młodzieżowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Są krzesła tańsze i droższe – wiele będzie zależało od możliwości nabywczych rodziców. Zawsze, zanim dokona się zakupu krzesła do biurka, dziecko powinno na tym krześle usiąść i wyrazić swoją opinię. Fotel do biurka musi być wygodny i być gwarantem utrzymania właściwej sylwetki. Krzesła do biurka młodzieżowe mają sprawić, by dziecko, które wiele godzin spędza przy biurku, potrafiło tę właściwą postawę zachować. Fotele do biurka mają być nie tylko ładne, mają nie tylko gwarantować wystrój niczym z Instagrama, ale przede wszystkim mają być ergonomiczne. Nie wolno też zapominać o tym, aby dziecko nie tylko spędzało czas w pozycji siedzącej, ale także aby uprawiało sport. Dziś mamy do czynienia z epidemią nadwagi i otyłości, a spędzanie czasu w pozycji siedzącej temu sprzyja.