Gdzie warto postawić na plastikowe pojemniki z przegródkami?

Skrzynki plastikowe zamykane są coraz popularniejsze w wielu bardzo różnych zastosowaniach. Ich trwałość oraz łatwość czyszczenia sprawia, że pomimo ich wyższej ceny zakupu, pojemniki plastikowe pozwalają osiągnąć realne i wcale niemałe oszczędności wszędzie tam, gdzie logistyka stanowi ważny element prowadzonej działalności.

Przewaga technologiczna pojemników plastikowych

W przeciwieństwie do opakowań tekturowych i drewnianych, Skrzynka plastikowa zamykana może zostać zaprojektowana i wytworzona z wieloma bardzo wygodnymi dodatkowymi funkcjonalnościami.Łatwość kształtowania tworzyw sztucznych sprawia, że plastikowe pojemniki mają formę pozwalającą zaoszczędzić miejsce w trakcie transportu. Oczywiście, przekłada się to na redukcję kosztów, dzięki możliwości wysyłki optymalnej ilości towaru. Pojemniki plastikowe duże zamykane chronią towar oraz można je łatwo piętrować na pace samochodu.

Największe zalety skrzyń plastikowych

Plastikowe skrzynie zamykane łatwiej transportować dzięki sztaplowaniu, czyli układaniu pojemników w stosy. Same pojemniki plastikowe są także stosunkowo lekkie w porównaniu ze skrzyniami drewnianymi, a to znowu przekłada się na mniejsze koszty paliwa potrzebnego do realizacji transportu. Mając na uwadze fakt, że skrzynia plastikowa może być użytkowana nawet 10 lat, daje to ogromne oszczędności. Skrzynki plastikowe zamykane mają ogromną przewagę nad skrzyniami drewnianymi. Zamknięcie skrzyni drewnianej jest czasochłonne i kłopotliwe, a co najważniejsze skrzynia drewniana nigdy nie zapewni tak dobrej ochrony towaru przed wilgocią i kurzem jak pojemniki plastikowe.

Gniazdowanie i składanie

Kolejna funkcjonalność dostępna tylko w przypadku skrzyń plastikowych to gniazdowanie i składanie. Łatwość formowania tworzyw sztucznych pozwala nadać pojemnikom stożkowy kształt, a to umożliwia włożenie jednego pojemnika w drugi. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w transporcie powrotnym, czyli można dokonać zwrotu pojemników mniejszym autem, a większe wysłać z kolejnym transportem lub w transporcie powrotnym przewieźć dodatkowe towary.Jeżeli natomiast przewożony transport wymaga innego kształtu pojemnika to świetnym rozwiązaniem są prostopadłościenne skrzynie, które można składać. Z pewnością każdy przedsiębiorca ma co najmniej kilka pomysłów, jak wykorzystać tak zaoszczędzone miejsce na pace auta czy w magazynie. Pojemniki plastikowe duże zamykane to zdecydowanie ogromna wygoda i przewaga w biznesie.