Do czego używana jest pianka polietylenowa?

Piankę polietylenową zalicza się do materiałów izolacyjnych, wykorzystywanych np. do pakowania towarów. Lekka, a zarazem bardzo wytrzymały materiał dobrze chroni różne przedmioty podczas wysyłki lub transportu. Może być też stosowana do ochrony przed zbyt wysoką oraz zbyt niską temperaturą.

Zalety pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa jest bardzo ceniona w przeróżnych branżach ze względu na swoje liczne zalety. Kojarzy się głównie z pakowaniem, izolowaniem. Może się bardzo przydać podczas wysyłania dużych ilości paczek, w których niejednokrotnie znajdują się delikatne towary. Świetnie izoluje umieszczone wewnątrz kartonów produkty od efektów oddziaływania zewnętrznego. Warstwa pianki polietylenowej niweluje np. skutki rzucania paczkami, co często spotykane jest w masowym transporcie. Materiał jest lekki, a do tego wydajny, więc jego zastosowanie opłaca się na dużą skalę.

Pianka w rolce – jaki sposób przechowywania pianki jest najlepszy?

Biorąc pod uwagę to, jak bardzo powszechna jest obecnie Pianka polietylenowa producent stara się ułatwić zainteresowanym jej używanie. W sprzedaży materiał dostępny jest przeważnie w dwóch wersjach – w rolce lub w arkuszu. Każdy może wybrać bardziej dogodną opcję. Zdarzają się sytuacje, gdy trzeba poświęcić na izolację cale arkusze pianki, innym razem dużo łatwiej jest po prostu odcinać kolejne kawałki z rolki. Pianka w rolce i w arkuszu to ten sam materiał, jedynie inaczej przygotowany do użytku. Trzeba wybrać wersję nie tylko wygodniejszą, ale także taką, która da się lepiej przechować w konkretnych warunkach.

Izolacja wysokiej jakości

W związku z tym, że jednym z najczęściej wybieranych materiałów izolacyjnych do przemysłu jest właśnie pianka polietylenowa producent oferuje duże ilości odpowiednio przyciętych i uformowanych arkuszy oraz rolek. Po zakupie można od razu przejść do pakowania lub użytkowania w inny sposób. Z uwagi na miękkość i lekkość materiał doskonale się zwija, roluje lub składa. Nie ma więc problemu z tym, by dowolnie ułożyć piankę w kartonie lub owinąć nią produkt. Przykładowo, izolacja z pianki polietylenowej jest typowym elementem w pudełkach służących do transportu sprzętu AGD, RTV lub drobnej elektroniki.