Wiele firm nie odnosi sukcesu pomimo dobrych produktów i wysokich opinii na ich temat wśród klientów. Dlaczego ta się dzieje? Przyczyny tych niepowodzeń należy szukać w niewłaściwym marketingu. Często podstawowym błędem popełnianym przez przedsiębiorców jest niewłaściwe pozycjonowanie stron lub bałagan w kodach i tagach sieciowych. W tym artykule omówione zostanie skuteczne narzędzie służące uporządkowaniu strony jakim jest google tag manager.
Czym jest i jak działa google tag manager?
Tag manager jest narzędziem istniejącym na rynku od 2005 roku. Jest to narzędzie w pełni darmowe, dość proste w obsłudze, a przede wszystkim skuteczne. Dzięki wspomnianemu narzędziu można aktualizować tagi zarządzanych stron internetowych oraz uporządkować sferę kodów sieciowych. Tag manager reguluje zarówno kwestię tagów marketingowych jak i optymalizujących co znacznie ułatwia pracę.
Cenna też jest opcja dotycząca porządkowania i aktualizowania w tag managerze wartości konfiguracyjnych co umożliwia kontrolowanie i lepsze zarządzanie aplikacjami przeznaczonymi dla urządzeń mobilnych. Odnosi się to do takich elementów jak przekroczenie limitu czasu, pozycja reklamy czy dynamika pracy aplikacji.
Tag manager google to urządzenie pomocne w uporządkowaniu tagów strony co następnie pozwala na lepsze zdobycie informacji o upodobaniach i potrzebach klientów. Narzędzie to umożliwia też przyspieszenie czasu pracy aplikacji, co zaoszczędza czas i pozwala na łatwiejsze i skuteczniejsze zarządzanie kodem.
Jak pracować z tag manager google?
Pierwszym krokiem do użycia tag manager google jest zarejestrowanie się w bazie narzędzia poprzez założenie konta i kontenera. Kontenery zawierają tagi śledzące i są tu niezbędne. Można zamiast kilku kontenerów dla kilku pokrewnych subdomen zdecydować się na wspólny kontener co pozwoli nimi efektywnie zarządzać dzięki wspólnej domenie.
Następnymi krokami w procesie obsługi google tag manager będzie dodanie fragmentu kodu do strony oraz dodanie tagów google analytics. Wykonanie tych kroków nie jest trudne i należy postępować po kolei zgodnie z instrukcją. Potem pozostaje nam dodanie reguł.
Początkującym użytkownikom poleca się wybranie z dostępnych reguł wszystkich stron co jest proste i pozwala optymalnie kontrolować całość. Bardziej zaawansowani mogą dodać własne reguły bądź skorzystać z opcji zaawansowanych. Ostatnim krokiem będzie sprawdzenie podglądu ustawień i wciśnięcie przycisku opublikuj.