Salon – co zrobić, by był ciekawy?

Salon jest centralnym miejscem w naszym domu. To tu zapraszamy gości. Tu spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Chcieli byśmy by nasz salon był elegancki i wyjątkowy. Jak umeblować salon, by zapadał w pamięć i był niebanalny?

Ciekawa komoda

Meble w salonie nie powinny być przytłaczające. Nie powinny również być nudne. Jak urządzić salon by był ciekawy, przyciągał wzrok i zachęcał do spędzania w nim czasu?

Nawet meble kupione w zwykłym sklepie meblowym można zmienić tak, by były ciekawe i niebanalne. Akcesoria meblowe w Poznaniu, takie jak uchwyty do szafek, gałki, czy ciekawe okucia mogą nadać komodzie niebanalnego charakteru. Dzięki zastosowaniu niespotykanych elementów wykończeniowych komoda nabierze charakteru.

Ważnym elementem takiego retuszu mebli jest ustalenie, w jakim stylu chcemy wyposażyć salon i konsekwentne trzymanie się jednej estetyki. Przesyt ilością elementów dekoracyjnych lub wymieszanie stylów może doprowadzić do tego, że w naszym salonie zapanuje chaos. Czasami zasada im mniej, tym lepiej sprawdza się najbardziej.

Ciekawe nogi

Nawet banalny, zwykły mebel zyska na wartości, gdy zamontujemy do niego ciekawe nóżki meblarskie. Akcesoria meblowe w Poznaniu, jakim są nogi meblarskie to bardzo skuteczny sposób na zmianę wizerunku mebla. Komoda, krzesło, czy stolik z nowymi, ciekawymi nogami na pewno będą się wyróżniały w salonie.

Interesująca ścian

Bardzo ciekawym elementem wystroju wnętrza jest wykorzystanie ściany. Ściana z czerwonej cegły, tynku strukturalnego, czy kamienia ozdobnego na pewno nada charakterowi naszemu salonowi. Tutaj jednak trzeba bardzo uważać, by nie przesadzić z wielkością dekoracyjnej ściany. Zbyt duża ściana przytłoczy i optycznie zmniejszy wnętrze, jednocześnie skupiając na sobie całą uwagę.

Ciepło kominka

Nie jest to propozycja dla wszystkich. Większość mieszkań w blokach nie będzie miała przewodów kominowych i zamontowanie kominka nie będzie możliwe. W takiej sytuacji warto pomyśleć o kominku na bio paliwo. Nie jest to to samo, co prawdziwy ogień z kominka, ale wygląda również efektownie i ociepla wizerunek salonu. Zima daje nie tylko ciepło,ale przede wszystkim daje cudowna atmosferę i klimat.

Starając się urządzić ciekawy salon warto szukać niebanalnych rozwiązań. Trzeba również pamiętać, że nie można zastosować wielu ciekawych rozwiązań, gdyż przytłoczą one salon. Trzeba wybrać jedną z propozycji, która jest najbardziej interesująca.