Działanie programu Solidworks

Solidworks online to program przeznaczony dla każdego, kto chce skrócić do minimum projektowanie urządzeń, form, obiektów powierzchniowych i mebli. Jest to najlepsze i najpopularniejsze narzędzie do projektowania 3D. Obecnie korzystają z niego ludzie na całym świecie.

Co decyduje o popularności tego programu?

Solidworks online swoją popularność zawdzięcza głównie przyjaznemu środowisku programowania. Działa jako narzędzie integrujące wszystkie etapy programowania, a naniesienie jakiejkolwiek poprawki wywołuje zmiany w całości projektu. Modele przestrzenne, zbudowane przy pomocy Solidworks, pozwalają na ogląd całości przed rozpoczęciem produkcji. Projekty 3D można drukować w wielkości naturalnej lub w skali, przy pomocy specjalnej drukarki. Dzięki temu można testować produkt końcowy, bez konieczności tworzenia drogiego prototypu.Solidworks to program z łatwym w obsłudze i przyjaznym interfejsem, z którym poradzi sobie nawet laik, dlatego chętnie korzystają z niego wszyscy studenci nauk technicznych, a także wykładowcy i osoby, które zajmują się projektowaniem na co dzień.

Od czego zależy cena programu Solidworks?

Jeśli chodzi o program Solidworks cena zależy przede wszystkim od wersji programu, a także od ilości elementów, jakie będzie zawierał oraz od rodzaju licencji i ilości stanowisk. Warto wiedzieć, że wszystkie licencje komercyjne są wieczyste. Użytkownicy mogą co jakiś czas aktualizować to oprogramowanie, korzystając z aplikacji My SolidWorks. Wszelkie formalności dotyczące zakupu licencji i możliwości jej aktualizacji są umieszczone na stronie autoryzowanego sprzedawcy i producenta.

Oprogramowanie Solidworks dla użytkowników niekomercyjnych

Wszyscy uczniowie i studenci mogą korzystać z tego oprogramowania bezpłatnie, po okazaniu legitymacji. Do darmowej wersji upoważnieni są także pracownicy instytucji naukowych, którzy prowadzą badania naukowe oraz wykładowcy i nauczyciele akademiccy. Natomiast wszystkim użytkownikom przysługuje darmowa wersja próbna tego oprogramowania, z której można korzystać przez trzydzieści dni. Jest ona identyczna ja oryginalna, a po upływie miesiąca można ją kupić lub bez problemu z niej zrezygnować, bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.