Paintball – doskonała impreza integracyjna dla firm

Jeszcze 20 lat temu niektórzy uważali, że paintball to zabawa dla dużych chłopców, którzy chcą się bawić w wojnę. W miarę wzrostu popularności zdobywał coraz więcej zwolenników. Obecnie uznawany jest za bardzo atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.

Zasady paintballa

Paintball to gra zespołowa na świeżym powietrzu. Zawodnicy wyposażeni są w broń półpneumatyczną na kulki wypełnione farbą. Po trafieniu kulka pęka i zostawia kolorowy ślad na ubraniu. Farba bez problemu znika podczas prania.

Kulki po wystrzeleniu osiągają prędkość 95 m/s, dlatego ich uderzenie w twarz lub głowę może być niebezpieczne. Wszyscy uczestnicy paintball śląsk muszą obowiązkowo zakładać maski ochronne na twarz.

Zasady paintballa są bardzo proste i zależą od wspólnych ustaleń walczących ze sobą drużyn. Zwycięzcą zostaje drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników (trafiony zawodnik schodzi z pola gry) lub zdobędzie flagę przeciwnika.

Gra zawsze toczy się w zgodzie z wcześniej ustalonym scenariuszem.

Najczęściej stosowane to:

• oczyszczanie terenu,
• ochrona Prezydenta,
• zwiad,
• oczyszczanie terenu.

Możliwości jest znacznie więcej, a wszystko zależy od pomysłowości właściciela pola lub uczestniczących drużyn. Paintball Śląsk oferuje aż 16 gotowych scenariuszy.

Pole paintballowe Śląsk

O atrakcyjności rozgrywek w dużej mierze decyduje sposób przygotowania pola do paintballa. Teren powinien być urozmaicony, bogaty w naturalne wzniesienia i niecki, z których można zaskoczyć przeciwnika i zdobyć przewagę.

Paintball Rybnik zapewnia graczom dodatkowe urozmaicenia w postaci budowli o dużej liczbie pomieszczeń, w których mogą ukrywać się przeciwnicy. Dzięki temu gra trwa znacznie dłużej.
Odpowiednio przeprowadzona rozgrywka pełna jest emocji i sportowej rywalizacji. Po jej zakończeniu uczestnicy są zmęczeni, ale zadowoleni ze świetnej rozrywki.

Paintball dla firm

Organizatorzy firmowych imprez integracyjnych wiele czasu poświęcają na zorganizowanie pracownikom ciekawego wyjazdu i spędzenia wolnego czasu. Paintball Rybnik wykona wszystko za nich, a pracownicy będą zadowoleni z nowych atrakcji.

Powszechnie uważa się, że paintball to zabawa dla mężczyzn, tymczasem wiele kobiet bardzo chętnie uczestniczy w zabawie w wojnę.

Pole paintballowe Śląsk oferuje dla pracowników firm doskonałą okazję do ich integracji i rozwijania zdrowej rywalizacji, które później przekładają się na relacje w firmie.