Bezpieczeństwo w pracy to podstawa

Bezpieczeństwo to ważny temat, który raz na jakiś czas poruszany jest w każdym zakładzie pracy. Od pracowników wymaga się bowiem uczestniczenia w regularnych szkoleniach z dziedziny BHP oraz przyswajania aktualnych przepisów i zaleceń. Co zrobić, gdy jesteśmy firmą jednoosobową lub gdy staramy się o pracę u pracodawcy, który już wymaga posiadania takiego szkolenia w swoim CV? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Online kurs

Kurs bhp online został stworzony dla osób, które nie mają czasu by uczestniczyć w zajęciach, które odbywają się w dużych miastach stacjonarnie. W takim kursie można uczestniczyć nie wychodząc z domu, w dogodnie wybranym przez siebie terminie. Wystarczy tylko komputer i internet. Jak się na niego zapisać i gdzie go znaleźć? Stron oferujących szkolenia BHP online jest mnóstwo. Wystarczy wybrać odpowiednich i znanych profesjonalistów z tej dziedziny, by być na bieżąco ze wszystkimi przepisami i zagadnieniami z tej dziedziny.

2. Dla kogo kurs BHP online?

Szkolenia BHP online przeznaczone jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla grup zamkniętych w konkretnych firmach, przedsiębiorstwach lub instytucjach, gdzie wymagany jest konkretny dokument upoważniający do wykonywania zawodu w konkretnej jednostce. Co ważne, każdy taki kurs kończy się sprawdzaniem wiedzy uczestników np. za pomocą testów online oraz otrzymaniem przez uczestników – zaświadczenia lub certyfikatu. Takie certyfikaty są dokumentem ważnym w miejscach pracy czy w instytucjach, które ich wymagają.

3. Atrakcyjne ceny

BHP kurs online został stworzony z myślą, by maksymalnie zniwelować koszty uczestników, którzy chcą wziąć w nim udział. Dzięki zajęciom prowadzonym online odchodzi bowiem koszt dojazdu na zajęcia czy ceny związane z wynajęciem sal przeznaczonych do przeprowadzenia zajęć. BHP kurs online może być również przeprowadzony w konkretnych grupach, w różnej tematyce oraz na różnym poziomie. Od wybranego modułu zależy ich cena. Kurs online z BHP to wydatek rzędu od około 300 do 1000 zł. (wszystko zależy od poziomu, rodzajów szkolenia). Osoby, które z powodzeniem ukończyły taki kurs i zajmują się na co dzień praktyką związaną z danym szkoleniem, bezapelacyjnie twierdzą, iż jest to godna inwestycja w rozwój samego siebie. Na zakończenie otrzymują certyfikat, który uprawnia do wykorzystania go np. w miejscu swojej pracy.